Melyek azok a halmazok, amelyeknek pontosan három határpontjuk van?

Figyelt kérdés

2017. dec. 8. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Olyan, félig nyílt, félig zárt halmazok, amelyiknek pontosan három határpontjuk van. Például vegyük egy háromszög összes belső pontját, valamint a három csúcspontját egy halmaznak.

És ismeret, valamint fantázia kérdése, még hány konkrét esetet mutathatunk meg.

2017. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De a háromszög oldalán lévő pontok ekkor nem határpontok?

Az több mint 3.

2017. dec. 8. 14:15
 3/10 A kérdező kommentje:
Az jó példa, hogy az olyan halmazok, melyek 3 izolált pontból állnak?
2017. dec. 8. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem jó megoldás, lásd. definíció.


Jó megoldás: vegyük a valós számok halmazáról a [0;1]U[2; végtelen) számhalmazt, ennek 3 határpontja van; a 0, az 1 és a 2.

2017. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Melyik topologikus térben? És miért nem a házikhoz írod?
2017. dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik válaszoló, R szokásos topológiájában egy 3 izolált pont alkotta halmaznak 3 határpontja van.


Neked onnan lehet gyanús, hogy hülyeséget mondasz, hogy azért dobod oda magas lóról, hogy "lásd definíció", mert magát a definíciót nem tudnád odaírni, mert nem ismered. Ilyenkor jobb nem írni semmit.

2017. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem mintha te nagyon hivatkoztál volna rá...
2017. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy nekem vagy a többieknek onnan gyanús. Azt mondtam, te saját magad innen veheted észre, ha hülyeséget készülsz beszélni. Amíg nem szólalsz meg, mások nem tudják, hogy te nem tudsz valamit, de te magad tudod. (miután megszólalsz, gyakan kiderül mások számára is, mint pl most) Mennyivel jobb lenne, ha a te titkod maradna?


Ha esetleg művelődnél, olyan pontot nevezünk határpontnak, ami benne van a halmaz lezártjában, de nincs benne a belsejében.

2017. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Én sem azt mondtam, hogy te azt mondtad... Szövegértés esetleg megy a papolás mellett is? ...


Egyébként meg a definíciót azért nem írtam le, mert gondolom, neki is megvan. Más kérdés, hogy én esetleg máshogyan (talán tévesen) értelmeztem azt.

2017. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Praktikus ötlet volt arra, hogy hogyan ne blamáld magad nyilvánosan. Úgy látom, te ezt kifejezetten keresed, nem elkerülni próbálod, úgyhogy tárgytalan.
2017. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!