Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyek azok a függvények,...

Melyek azok a függvények, amelyeknek ha az inverzét tudnám számolni, akkor előnyös lenne a számomra?

Figyelt kérdés

Az is feltétel, hogy az eredeti függvény minél egzaktabb legyen, tehát pl. ilyen választ, mint pl. ami a lottó húzás dátumát rendeli a számokhoz, azt kéretik hanyagolni. Bár értem a viccet...



"előnyös lenne a számomra" azt jelenti, hogy sok pénzem lenne, elismert tudós lennék, vagy bármi, ami miatt nem kellene aggódnom a jövőm miatt :)



2014. okt. 21. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen függvény nincs, de sok nyitott kérdés van még a matematikában.
2014. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk egy olyan, amivel hatékonyan találhatnál nagyon nagy prímeket! Ezért fizetnének is jócskán. Persze én azt tenném, hogy egyesével "árulnám ezeket a prímeket" és egy jó darabig nem publikálnám az eljárást! :D


Vagy a másik, hogy bizonyítsd a Riemann-hipotézist. Azért 1 millió dollár és nagy elismertség jár. [link]

2014. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez eléggé paradox helyzet. Ahhoz h ilyen függvényekkel tudj számolni olyan háttértudás kellene, amivel már magadtól tudod, hogy mivel érdemes foglalkozni és mivel nem.
2014. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A legtöbbet talán a gyors faktorizáló algoritmus érné: tehát egy nagy számról megmondani, hogy mik az osztói, akkor is ha azok nagyok.

A jelenleg legnépszerűbb RSA titkosító algoritmus azon alapszik, hogy nem ismerünk ilyen módszert.

Ha feltalálnád, vagy nagyon gazdag, híres lennél, vagy halott(kinyírnának, vagy eltitkolnák?). :D

[link]

2014. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja: szóval úgy inverz, hogy két nagy prímet össze tudunk szorozni, de nem tudjuk megmondani egy ilyen szorzatról a tényezőit.
2014. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Neked egy olyan algoritmusra lenne szükséged, ami hatékonyan faktorizál olyan számokat, amelyek nagyon nagyok, és két prímtényezőjük van. Ezzel feltörheted az RSA kódolást, ami minden titkosszolgálatot nagyon érdekelne.
2014. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#3, szerintem nem így van. Két egészen eltérő tudás, ha mag tudsz alkotni egy matematikai függvényt, meg egy másik, ha tudod, hogy mivel érdemes foglalkozni. Az első technikai tudás, a másiknak meg társadalmi, üzleti vonatkozásai is vannak.
2014. okt. 21. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a kettő összefügg. Az ér sokat, ami nehéz. Ha eléred azt a szintet, hogy érdemi szinten foglalkozz a fent említett témakörökkel, akkor már magadtól el tudod dönteni, mely az a terület, ami megéri a kutatást. Ezt nem úgy kell érteni, hogy a prím tényezőre bontás ér x millió dollárt a faktorizáló algoritmus meg y milliót, hanem van egy terület és tájékozódsz, hogy milyen publikációk vannak vele kapcsolatban, sok kiaknázatlan része van-e. Próbáltam nem ismételgetni magam, nem tudom érthető-e, hogy mire akarok kilyukadni.
2014. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

" Két egészen eltérő tudás, ha mag tudsz alkotni egy matematikai függvényt, meg egy másik, ha tudod, hogy mivel érdemes foglalkozni. Az első technikai tudás, a másiknak meg társadalmi, üzleti vonatkozásai is vannak."


Szerintem kevered a szezont a fazonnal. Amiket mi említettünk az minden csak nem "technikai tudás" kérdése. Ezekhez egészen egyszerűen lángelmének kell lenni, de abból is kivételesnek. Aki ezeket megoldja, az bekerül a matematika történetébe.


Amiről te beszélsz az meg más, az a hogyan keressünk pénzt matematikával kérdéskör. Nos a pénzügyi matematikát tudom ajánlani!

2014. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha felteszed ezt a kérdést, akkor nyugodt szívvel letehetsz a dologról. A matematika nem olyan dolog, hogy gyorsan kitalálok valamit és rögtön dől a lé. Az említett problémákon rengeteg okos ember dolgozik, bizonyos kérdések esetén már több mint 100 éve.
2014. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!