Mekkora a tömege 1,5 mmol kénsavmolekulának?


2017. dec. 28. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
98*(1,5/1000)=0,147 g
2017. dec. 28. 14:14
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de még mindig nem értem :(
2017. dec. 29. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Kénsav moláris tömege 98 g/mol

Egy mmol(milimol) a mol ezred része. Ezért van ott az 1,5/1000.

Tömeg= anyagmennyiség*moláris tömeg.

2017. dec. 29. 10:31
 4/6 Mojjo ***** válasza:
Most komolyan? Megnézed a kénsav moláris tömegét (olvasás, általános iskola első osztály), átváltod milire (átváltások, általános iskola második osztály) és megszorzod 1,5-el (szorzás, általános iskola első osztály). Ezt a feladatot bármelyik másodikos meg tudná oldani, ne hülyéskedjünk már egymással...
2017. dec. 29. 11:27
 5/6 Arp Du ***** válasza:

Ezt nem tanítják másodikban:

1,5 mmol= 1,5/1000 mol

Tömeg(m)= anyagmennyiség(n) *moláris tömeg(M)

rövidítve:

m= n*M

mértékegységeket is kiírva:

m[g]= n[mol] *M[g/mol]

(összeszorozva mol-t és g/mol-t éppen g-t kapsz)

2017. dec. 30. 16:46
 6/6 Mojjo ***** válasza:
@5: Azt tanítják általános másodikban, hogy a mili az ezredrész. Azt nem kell tudni, hogy mi az a kénsav, mi az a mol, mi az a moláris tömeg. Rákeres neten, 2 másodperc alatt látja a kénsav moláris tömegét, anélkül, hogy tudnia kellene, mo az. Mivel a mili ezredrész, beüti a számológépbe a per ezret. És mivel 1,5 mili, megszorozza 1,5-el. Egyetlen egy lépéshez sem kell általános iskola második osztályt meghaladó tudás. Egy harmadikosnak egy ilyen feladat meg már megalázóan egyszerű lenne.
2017. dec. 30. 16:52