Nagyon fontos lenne.

Köszönöm aki segít benne!!



2018. jan. 4. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy oldat 20 tömegszázalékos, akkor az azt jelenti, hogy tömegének 20%-a oldott anyag. A 300 gramm 20%-a 300*(20/100)=6000/100=60, tehát 60 gramm oldott anyagot, vagyis cukrot tartalmaz. Ezen kívül még 300-60=240 gramm oldószer, vagyis víz van benne.
2018. jan. 4. 15:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszolónak!
2018. jan. 7. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:
m/m%
2018. máj. 1. 18:01