Szóval a példa arról szól hogy bontsd szorzatra:

100-z²

A²+4b²+4ab

9a²-12ab+4b²

81-(y-2)²

Hogyan kellene?


2018. jan. 8. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

Ezek nevezetes szorzatok.

1. a²-b² = (a+b)*(a-b)

100-z² = (10+z)*(10-z)


A többihez csak kulcsot adok.


2. (a+b)² = a² + 2ab + b²


3. (a-b)² = a² - 2ab + b²


4. (a+b)*(a-b) = a² - b²

2018. jan. 8. 16:45