Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Egy olyan ember vagyok aki tényleg egész életében szinte nem tanult otthon, se máshol. Órán sosem figyelek. (pedig kellene, mert hamarosan vizsga időszak és még szinte semmit nem tudok) De kezdek rájönni, hogy ha így folytatom, nem lesz belőlem semmi. Tudom hogy jó érzés lenne felhalmozni azt a sok tudást, de egyszerűen nem tudok nekiállni tanulni. Zéró akaraterőm és kitartásom van. Tudnátok adni tippeket, hogy mégis hogy álljak neki tanulni?

2018. jan. 16. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél ki fél évet és menj el dolgozni, tartsd el magad és arcul csap majd a valóság. Akkor lettem én is motivált, amikor éhes voltam. Eléggé egyenes aranyosság van a meg nem érdemelt kényelem és a lustaság között!
2018. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Akkor lettem én is motivált, amikor éhes voltam" nem tudom miért, de ezen felnevettem. :D Minden esetben igazad van. Nem fogok kivenni fél évet az iskolából, mert már csak fél évem van hátra, de megy a zöld kéz!
2018. jan. 16. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most mész egyetemre akkor lehet érdemes kihagyni egy évet és addig dolgozni vagy valami mást csinálni.

Én is ilyen voltam és gimnázium után rögtön mentem egyetemre... Nem lett valami jó vége. Majd dolgoztam 1évet most újrakezdtem és lényegesen több motivációm van.


Amúgy legtöbbször csak elkezdeni tanulni nehéz. Ha sikerült leülni akkor onnantól már megy a dolog. (legalábbis nekem)

2018. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy feldobtam a napod azzal, hogy nem volt mit ennem.
2018. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem birom xdddd
2018. jan. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!