Egy osztasban az oszto es osztando osszege 2222, a hanyados 9 a maradek 22. Hatarozd meg az osztot es az osztandot?

2018. jan. 16. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

osztó legyen a

osztandó b

b>a ugyebár.


Mivel hányados 9 és a maradék 22, ezért:


9*a+22=b


a+b=2222

Beírod b-t az elsőből:

a+(9*a+22) = 2222

10*a+22=2222

10*a =2200

a =220

b=2002

2018. jan. 16. 18:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen.
2018. jan. 16. 19:52