Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kéne írnom, de...

Fogalmazást kéne írnom, de nincs semmi ötletem!?

Figyelt kérdés
Fogalmazást kéne írnom arról hogy az Odüsszeia-ban milyen lehetett pénelopénak a férje nélkül töltött 20 éve. Az a baj hogy fogalmam sincs mit írjak nem tudom milyen lehetett anyának lenni 20 évig apa nélkül és hogy milyen királynőnek lenni. khmkhm 15/f.Azt se tudom milyen bevezetést lehetne írni egy ilyen szöveghez
2018. jan. 17. 18:14
 1/3 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Indulj ki a mű tartalmából.A gyerek megszületett,de Odüsszeusznak el kellett hagynia családját.Kezd úgy,hogy született egy gyermek,de az apjának el kellett menni,mert a görög istenek úgy határoztak a műben,és csak akkor térhetett vissza,ha túléli a próbákat.

A gyerek anyukájával nőtt fel.A gyereknek hiányzott az apja,mert szüksége volt rá,de nem jött meg,csak a mű legvégén,amikor már a fia felnőtt lett és nem is örült az apjának,mert nélküle nőtt fel,nem is tudta,hogy az apja először.Pénelopéhoz odamentek a kérők,hogy válasszon melyiküket veszi el feleségül.Addig ők el nem mennek onnan.A végén az apuka legyőzte a kérőket a fiával együtt úgy,hogy megölte őket és habár későn,de a család egyesült.Pénelopé végig hitt férje majdani visszatéréséban és ezt mondogatta a fiának is.

2018. jan. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Előttem már adtak tanácsot Neked, még én is kiegészítem kicsit.

Kezdheted azzal_

Penelopé 20 éven át hűségesen várta haza férjét, Odüsszeuszt, hitt abban, hogy épségben visszatér a trójai háborúból.

Ennek szellemében nevelte fiukat is, aki csecsemő volt még, amikor apja elment.

Nem volt könnyű dolga a királynőnek, hiszen az országot a király nélkül kellett kormányoznia, Tekintélyt kellett kivívnia magának, hogy a nép elfogadja döntéseit, akaratát, és tiszteletet parancsoló viselkedésre kellett bírnia a kérőket is, akik állandóan ostromolták őt.

Fondorlatra, okos megoldásokra is szüksége volt, ha túl akart járni a kérők eszén.

Nem mutathatott gyengeséget, mert ezzel ellenfelei malmára hajtotta volna a vizet.

Nyilván kételyek is gyötörték, valóban hazatér-e férje, semmilyen hírük nem volt a sorsáról.

2018. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 19. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!