Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Orvosisok! Hogy tudtok olyan...

Orvosisok! Hogy tudtok olyan sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Nem fáradtok el benne? És milyen technikátok van, amivel nem magoltok, hanem "ésszerűen" tanultok?


Csak azért orvosisakat kérdezek első sorban, mert biosz-kémia emeltre készülök és elgondolkodtam azon, hogy milyen módszerekkel tanulják ezeket a "profik".


2018. jan. 30. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Néha nehezen:)


Kémiához pl. a képleteket egy letörölhető táblára szoktam felirogatni. De ugyanígy pl. tételekhez vázlatpontokat, felsorolásokat is. Könnyebben megmarad, ha sokszor leírom.


A szöveget, a reakciókat értelmezni kell, sokszor vannak törvényszerűségek, sok mindenre rá is lehet hibázni.


Ha van tesztgyűjtemény / képletgyűjtemény / szószedet stb., akkor azt kinyomtatom felvágom és amit háromszor egymás után tudok, azt félreteszem, és csak ismétlésre veszem elő.


Diasorokból sokszor kimásolom a lényeget akár másik ppt-be, de így sokkal rövidebb, áttekinthetőbb lesz. Könyveket aláhúzkodom, és csak az aláhúzások kulcsszavait emelem ki kiemelővel.


Rendszeresen foglalkozni kell vele, de egyáltalán nem lehetetlen.

2018. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert logikus, minden mindennel összefügg, csak végig kell gondolni, hogy amit amiről szó van, az hogy alakul ki, mi a következménye. Van pár kivétel, például anatómia, azt le kell ülni, és elképzelni hogy mi merre fut. 1. félévben ez kialakul majdnem mindenkiben szerintem :D

(Mellesleg szeretek mindent kiszínezni akár 3 színű kiemelővel, illetve a nehezen megjegyezhető dolgokat postit-ekre kiírom, azokat kiragasztom az asztalomra, így sokszor rápillantok akár étkezés közben is)

2018. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már nem vagyok hallgató, szóval mind a 6 év a hátam mögött van már.


A sok tanulás valamilyen szinten mindig fárasztó.

De szerintem sokat lendít a dolgon, ha:

- tetszik az, amit tanulsz

- tudatosítod magadban, hogy ez szükséges ahhoz, hogy a végső célt elérd

- van pozitív visszajelzés, sikerélmény


A hatékony tanulás titka pedig tényleg az, hogy értsd azt, amit tanulsz, ne csak megtanuld. Persze, van néhány dolog, amit nem lehet kilogikázni, muszáj leülni bemagolni. Ilyen pl. a gyógyszerek hatóanyagának a neve, normálértékek, anatómiai struktúrák nevei. De még az anatómiában is lehet azért valamennyi logikát találni, ha megtanulsz pár alap kifejezést és némi latin nyelvtant:)


A megértést segíti, ha jó az oktató, ha a gyakorlatban is meg tudod nézni az adott dolgot. Nekem bizonyos dolgokban sokan segített, ha rákerestem youtube-on és valami kis animációt néztem róla.

A hosszú távú rögzülést pedig a jól felépített tananyag és az ismétlés, később pedig a gyakorlatban való alkalmazás segíti. A jól felépített tananyagon azt értem, hogy a tényleg kiemelte fontos témák nem egyetlen egyszer jönnek elő az egyetem során, hanem folyamatosan felbukkannak újra és újra. Így gyakorlatilag lehetetlen, hogy egy tényleg lényeges témáról az egyetem végére halvány lila gőzöd se legyen:)


Az egyetemen használt tanulási módszereimről itt írtam bővebben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

(2. válasz)

2018. febr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az utolsó válaszolónak: elolvastam a kérdésd, ahol elég kimerítő választ adtál :D


Én most post itekkel tanulok, azt ragasztom a tankönyvbe. Arra írom fel a definíciókat gyakorlásból. Folyton cserélgetem. Én is jobban szeretem fennhangon mondani az anyagot, de mivel nagyrészt mindig van itthon valaki, így felmondás helyett leírom. Aztán ismétléseknél mindig cserélgetem a post iteket, míg végül nem tudom az egész anyagot. Ilyenkor csak kérdéseket írok a főbb részekhez, beragasztom a fejezet elejére és ezen megyek mindig végig. Ha valamit esetleg elfelejtenék, újra post-itelem a definíciót. Így biztos sok cetlit pazarlok, de erre füzetet használni felesleges lenne.


Tételből nem nagyon tudok tanulni. Volt, hogy kidolgoztam (nem feltétlen mostanában), de a végén mindig a könyvnél lyukadok ki, mert szerintem az a legrészletesebb mindig.

Ja és én könyvet nem firkálok, nincs hozzá szívem. Ezért a sok post-it. :D


Egy olyan táblát, amit említettél, viszont tutira be fogok szerezni. Drága egy olyan? És hol árulják? Esetleg hipermarketekben vagy írószerben?


Köszi előre is!

2018. febr. 1. 23:16
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, a letörölhető tábla nekem is nagyon bejött:)

Én hipermarketben vettem, legutóbb kb. egy ezres volt. (De kell, hogy legyen olcsóbb is, mert korábban 500 forintot sem kértek érte, csak az egy "egyszerűbb" kivitel volt, amit már nem árulnak:(

Én általában évente veszek egy újat.

2018. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mérettől és kialakítástól függ. Egy egyszerű fakeretes, a3nal kicsit nagyobb méret kb. 1500 forint lehet. Papírboltokban kapható.
2018. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Majd szétnézek a boltokban :)

Addigis, eszembe jutott, hogy gyerekként volt egy ilyen spéci letörölhető táblám külön tollal - most azt használom. :D


[link]

2018. febr. 2. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!