Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Babits Mihály Zöld, piros,...

Babits Mihály Zöld, piros, sárga, barna című verséről tudnátok írni jellemzőket?

Figyelt kérdés

Olyan információk érdekelnének róla amik nem a vers lélektani, elméleti vagy mittudoménmilyen jelentésére, vonatkoznak. Egyáltalán nem vagyok humán beállítottságú szóval még azt sem tudom h h fogalmazzam meg h mit kérek...

Például olyan kell mint h milyen formában van megírva, verselése stb. Minden oplyan amit úgymond ránézésre el lehet mondani a versről.

Ha tudtok linket küldeni errőlo az is jó mert én nem találtam semmit sem (tényleg néztem a guglit hidd el)

Légyszi ha lehet csak a kérdésre válaszolj és ne kötözködj


válaszokat előre is köszi


2018. jan. 30. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
A vers három nagy szakaszra osztható, páros és keresztrímek váltakoznak benne. Nominális stílusa van, mert alig van benne ige, tele van főnevekkel és melléknevekkel, főleg a címben szereplő szavak ismétlődnek sokszor, ez adja meg a vers impresszionista hangulatát, mert egy állapotot/emléket idéz fel.
2018. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!