Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti már elkezdtétek az érettség...

Ti már elkezdtétek az érettségi tételek kidolgozását?

Figyelt kérdés

Emelt kémiára és bioszra gondolok.


Én már mindkettőt elkezdtem, de úgy látom, hogy ezen a ponton még felesleges megtanulni ennyire a tételeket és inkább a feladatokra kellene koncentrálnom.

Szerintetek ráér márciusban nekiállni a tételeknek?

Az elméletet természetesen olvasom, ha nem értek valamit, akkor addig olvasok utána, míg meg nem értem, szóval lényegében nem hanyagolom el most sem, csak nem haladok a követelmények szerint.

Nem gimis vagyok már amúgy, szóval nincs faktom meg ilyesmi.



2018. febr. 20. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A magántanár, akihez járok kidolgozza és ez az "ajándék" a tanulói számára. :)
2018. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tom Benko ***** válasza:
Nem. Minek azt? Tudni kell.
2018. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem ugyan, de a kémiát már első félévben kidolgoztam, hogy második félévben ne legyen rá gondom. Bioszra meg nem dolgoztam ki semmit. Nem láttam értelmét, oda "mindössze" annyi kell, hogy elölről-hátulról tudd pl. a mozaikos könyveket. (Amúgy kémiához is, de ismétlésnek jó volt kidolgozni a tételeket, tulajdonképpen az elméletet úgy meg is tanultam.) Második félévben csak ismételgettem az elméleti anyagokat már, és megcsináltam az összes eddigi emeltet bioszból és kémiából is, meg vettem próbaérettségiket is, azokat is megcsináltam.

Szerintem jól látod, felesleges tételszerűen mindent most megtanulni, úgyis elfelejted júniusra. Én azt mondom, írásbeli után marad bőven idő a szóbelire való készülésére, ami persze a tételek részletes kidolgozására nem elég, de ha nincs más érettségi tárgyad, kényelmesen felkészülsz mindkét szóbelire (hisz elvileg írásbelire már tudsz mindent, csak alaposan rendszerezni kell a tudást).

Hajrá amúgy! :)

2018. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Tudnátok abban segíteni, hogy az idei tételcímeket hol lehet megtalálni? Nekünk azt mondták fakton, hogy nincsenek konkrét címek, hanem mindent tudni kell:/

Ezek szerint mégiscsak vannak?

Köszi előre is!

2018. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Google-ba beírod. Persze hogy vannak. Másfelől elég tág témakörök, szóval inkább az OH oldalán letölthető kis 60-70 oldalas "szösszenetet" (;P) javaslom, amiben le van írva gyakorlatilag szóról szóra a követelmény.:)
2018. ápr. 23. 14:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ha ezt megnézzük, végülis tényleg nem hazudtak nagyot azzal, hogy azt mondták, mindent tudni kell.
2018. ápr. 23. 14:45
 7/7 anonim válasza:
Köszönöm!
2018. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!