Összeöntünk 10 liter 15 térfogatszázalékos (A) és 20 liter 10 százalékos alkohol-oldatot;

─ hány százalékos az oldat?

─ a benne lévő alkoholnak hány százaléka jött az (A) oldatból?



2018. febr. 22. 00:22
 1/1 Arp Du ***** válasza:

10 liter *15/100= 10*0,15= 1,5 l alkohol (A) oldatban

20 liter *10/100= 20*0,1= 2 l alkohol a másikban


összesen: 3,5 liter alkohol, 30 liter oldat

(3,5 l/30 l)*100= 11,67%-os az oldat


3,5 liter alkohol

1,5 liter az (A) oldatból

(1,5 l/3,5 l)*100= 42,86%-a jött (A) oldatból

2018. febr. 25. 19:25