820* w = 324/w2 -> 324 törve W a négyzeten !
eredmény:
w = 0,7337
Levezetve ez hogy néz ki...?
2018. febr. 25. 17:20
1/16 anonim válasza:
0,7337^3*820 = 324, bár nem egészen ez lett felírva, nem kevertél össze valamit?
2/16 anonim válasza:
Megszorzod mindkét oldalt w^2-tel:
820 * w^3 = 324
Elosztod mindkét oldalt 8320-szal:
w^3 = 0.39512195122
Gyökvonás:
w = 0,7337
Ha erre gondoltál.
3/16 A kérdező kommentje:
Az utóbbira gondoltam, azt elmagyaráznád picit jobban? xD
2018. febr. 25. 17:26
4/16 A kérdező kommentje:
addig oké hogy w^2-el beszorzom.
8320 az honnan jött? :D
abból ez: w^3 = 0.39512195122
Ez meg főleg hogy?
Gyökvonás:
w = 0,7337
2018. febr. 25. 17:31
5/16 anonim válasza:
820 lett volna, csak elírtam. A gyökvonást meg számológéppel kell.
6/16 A kérdező kommentje:
oké, egy lépéssel tovább jutottam XD
Aztán ebből simán vonjak gyököt: 0.39512195122 ??
Mert akkor az jön ki hogy 0,628587266
help xD
2018. febr. 25. 17:39
7/16 anonim válasza:
Köbgyököt kell vonni, ugyanis w a harmadikon szerepel, nem négyzetgyököt.
8/16 A kérdező kommentje:
és azt hogy kell? xD
2018. febr. 25. 17:43
10/16 A kérdező kommentje:
nincs a számológépemen. magamtól hogyan kéne? :D XD
2018. febr. 25. 17:51