Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miről írjak? Jó ez a téma?...

Miről írjak? Jó ez a téma? Nem túl tabú, ahhoz, hogy felolvassam az osztály elött? (34 fő) Vagy valami jobb témát?

Figyelt kérdés

Holnapra szónoki beszédet kell írnom, de nem tudom, hogy mi legyen a téma.

Először az abortuszról akartam írni, de arról sokan írnak.

Többiek ilyenekről írnak: eutanázia, környezetszennyezés, terrorizmus stb..

Nem akarok olyanról írni amiről más is ír.

Így én a családon belüli erőszakra gondoltam, de nem vagyok biztos, hogy ez megfelelő téma.



2018. márc. 13. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Rengeteg aktuálpolitikai téma van, amiről lehet szónokolni és bármilyen oldalról állást foglalhatsz következmények nélkül. Családon belüli erőszak is jó, de vannak még témák:


-börtönbüntetés helyett halálbüntetés / intenzív rehabilitáció

-választási rendszer megváltoztatása / választási csalások

-vallás beleszólása a politikába

-internet szabályozása: valóság összekapcsolása a virtuális világgal / közösségi oldalakhoz kötelező személyi igazolvány / teljes szabadság

-tanárok és diákok jogköreinek növelése/csökkentése

-NATO tagság felülbírálása

-EU tagság felülbírálása

-Génmódosított növények

-külhoni magyarok szavazati joga

-trianon felülbírálása

-ukrajnai konfliktusba beavatkozás

-észak-koreai konfliktusba beavatkozás

-bitcoin betiltása / elfogadása

-diákhitel mértéke / feltételei

-kötelező oltások: kell / nem kell?

-zászlóégetések: szabad, nem szabad?

-tankötelezettség határa 16 éves kor helyett 18 év vagy érettségi vagy szakma legyen

-drogliberalizáció vagy legális drogok használatának szigorítása

-pozitív és negatív diszkrimináció nemek, szexuális orientáció, vallás, bőrszín, szárazás alapján

-szabad fegyverviselés

-prostitúció legalizálása / tiltása

-elmaradt rendszerváltás utáni elszámoltatás

-kínzás a vallatásokon

-rendőrökön kötelező testkamera

-testet teljesen elfedő öltözék / vallási fundamentalista szimbólumok és viseletek közterületen való betiltása

-külföldi afrikai/közel-keleti segélyezés, adományozás

-stb.

2018. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Írjál arról , amiről tudsz, és kitudod tölteni az X percet. Amúgy nem baj, ha valamiről sokan írnak. Mondjuk igen, nem lenne jó a többieket ismételni, még ha saját gondolatod is, de ha előtted már elmondták, majmolásnak tűnhet tényleg.. Szóval írjál arról, amiről a legtöbbet tudsz; amiről a legkönnyebben elő jönnek a szavak, és vállalható is.
2018. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!