Hali

Nem tudom a matek házit,és fogalmam sincs hogy-hogy csináljam meg.


-14+14x=16-16x


2-10x=14-7x


7x-9=3-4x


Valaki esetleg segítene?:)



#matematika #házi? Sos
2018. ápr. 5. 17:52
 1/2 anonim válasza:

-14+14x=16-16x (+16×)

-14+30x=16 (+14)

30×=30 (÷30)

×=1

Legelőször úgy rendezed az egyenletet hogy csak az egyik oldalon legyen ismeretlen azaz (x)

Szóval mivel a jobb oldalon -16x van

Ezért hozzáadsz +16x-et

De ha az egyik oldalhoz hozzáadsz akkor a másik oldalhoz is hozzákell adnod

Ha pedig kivonsz akkor a másik oldalon is kikkel vonni

És ez a mérlegelv

Nem tudom mennyire érthető

Levezettem ott mellette a zárójelben hogy mikor mit csináltam

Remélem valamit segített azért :)

2018. ápr. 5. 18:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél, köszönöm!:)
2018. ápr. 9. 17:44