Magyarországon az 1 főre jutó kávéfogyasztás 1960-ban 0.1 kg volt, 1990-benpedig ennek 27-szerese. (A teljes lakosság 1 főjére számítva.) A felnőtt lakosság aránya 1960-ban 74.06% volt, 1990-ben 79.2% volt. Számítsa ki hányszorosára változott az 1 felnőtt lakosra jutó kávéfogyasztás 1960-ról 1990-re!
2018. ápr. 8. 11:13
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

1 főre jutó kávéfogyasztás

1960-ban: 0.1 kg

1990-ben: 27*0.1 kg = 2.7 kg


A felnőtt lakosság aránya

1960-ban: 74.06%

1990-ben: 79.2%


1 felnőtt lakosra jutó kávéfogyasztás

1960-ban: 0.7406*0.1 kg = 0.07406 kg

1990-ben: 0.792*2.7 kg = 2.1384 kg


2.1384/0.07406 = 28.873886


28.873886-szorosára változott az 1 felnőtt lakosra jutó kávéfogyasztás 1960-ról 1990-re.


(De ha azt vesszük, hogy csak a felnőttek fogyasztanak kávét, akkor

27-szeresére változott az 1 felnőtt lakosra jutó kávéfogyasztás 1960-ról 1990-re.)

2018. ápr. 8. 12:38