Nagyon fontos matek feladat, segítség?


Egy vizsgán a tanuló az első 20 kérdésből 15-re helyes választ adott. A további kérdések 1/5ére is helyesen válaszolt. Minden válaszra azonos pontszámot kapott, így 40%-os eredményt ért el. Hány kérdés volt a vizsgán?


Valaki képes lenne ezt a feladatot megoldani? Egyszerűen alig tudok kiindulni bármiből is, nekem nagyon nehezen mennek az ilyen típusú feladatok.



2018. márc. 22. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

X kérdés volt, 15-re jó választ adott, a maradék (X-15) kérdés 1/5-ére is, a többire rosszat, tehát:


15 + (X - 15) * 1/5 = 40/100

2018. márc. 22. 23:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, elrontottam :D
2018. márc. 22. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
15 + (X - 20) * 1/5 = 40/100
2018. márc. 22. 23:05
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Na megint. Na most, mert szazalekot nem jol szamoltam:


x * 40/100 = 15 + (x - 20|) * 1/5

2018. márc. 22. 23:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Ha jól számoltam x=55?
2018. márc. 22. 23:55
 6/6 tatyesz ***** válasza:
jó az 55
2018. márc. 23. 10:07