Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Azt hogy " munkatársai" hogy...

Azt hogy " munkatársai" hogy rövidítsem szakdogában?

Figyelt kérdés
Egyik könyvemnek 8 szerzője van amire szeretnék hivatkozni és van szabályzatunk ami leírja h 3 v több szerző esetében " Camagne et al." ez az et al gondolom csak angol szerzőkre érvényes nem írhatom azt hogy Eötvös et al?
2018. ápr. 12. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem csak angol szerzokre ervenyes, kezdve azzal hogy latinul van. (et alumni, azaz 'es tarsai')
2018. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

akkor latin

nekem furán néz ki h magyarul írom h xy és latinul h et al

2018. ápr. 12. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Magyar nyelvű szövegben magyarul kell rövidíteni, nálunk nem fogadják el az "et al." rövidítést, függetlenül attól, hogy a szerző maga magyar vagy külföldi. A helyes magyar rövidítés: "és mtsai."
2018. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen


Van olyan is barátnőmnek h ő angol forrást fordított magyarra ott angol szerzők vannak ott viszont marad az et al?

2018. ápr. 12. 19:25
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Egyetem függő!!!!!!!!

Nálunk (Debreceni egyetem, gazdasági kar), engedélyezik az "et al."-t is.

2018. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
így van nekünk a szabályzatban ahogy írtam hogy 3 vagy több szerző esetén és akkr hozza a példát hogy (Capello et al.) vagy felsorolás szerűen (Nemes Nagy 2007; Rechnitzer2011) nekem 8 szerzőt nem szeretnék felsorolás szerűen írni szöveg közben ezért kérdezem h magyar szerző esetében xy magyar szerző et al. vagy mtsai a helyes
2018. ápr. 12. 20:05
 7/14 A kérdező kommentje:
magyar szerzők *
2018. ápr. 12. 20:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a konzulensedet vagy más oktatót a szakodról.
2018. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok bullshit válasz született itt. Attól függ, hogy milyen style-t használsz. Ha valami magyart (ilyen pl. a Magyar pedagógia folyóirat által javasolt style), akkor általában és mtsai kell, ha mást, akkor úgy, ahogy abban írják, ez általában et at. Magyar szerzőknél is ugyanúgy kell használni, ez hülyeség, hogy csak angol szerzőkre érvényes.
2018. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és ha et al-nak írják a mintában az egyetemen, akkor úgy kell használni, kész.
2018. ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!