Egy helikopter 600 méter magasan, vízszintesen repül, amikor a pilóta maga előtt, a vízszintestől lefelé,30°-os szögben meglát egy épületet?


Légvonalban mekkora távolságra van tőle az épület? Továbbra is vízszintesen repülve hány mp múlva ér az épület fölé, ha másodpercenként 65m-t tesz meg?



Előre is köszönöm!



2018. ápr. 16. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Rajzold le magadnak a szitut. Csinálj belőle egy derékszögű háromszöget. Aztán old meg Pyhatagórásszal.
2018. ápr. 16. 17:58
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami adat kimaradt a feladatból.
2018. ápr. 16. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy jo de nekem 800 m jott ki es 12 mp
2018. ápr. 16. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Adott egy háromszög, amelynek ismerjük a szögeit:

α = 30 fok

γ = 90 fok

β = 180 fok - 90 fok - 30 fok = 60 fok


Ismerjük még az egyik oldalát,

a = 600 m.


c = a / cosβ = 600 m / 0,5 = 1200 m

b = c * sinβ = 1200 m * 0,866 = 1039 m


t = s / v = 1039 m / 65 m/s = 16,0 s

2018. ápr. 16. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy jo de nekem 800 m jott ki es 12 mp
2018. ápr. 16. 18:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Minden adatot leírtam, hiszen mellettem volt a könyv, és onnan másoltam😅
2018. ápr. 17. 06:18
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!❤
2018. ápr. 17. 06:18