Hány db 3-mal,5-tel osztható szám van 1-1000-ig?

És írjátok le az alaplogikát ne csak az eredményt.

2018. ápr. 17. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden 3. szám osztható 3-al.

1000/3 = 333 db 3-mal osztható szám van.

Minden 5. szám osztható 5-el.

1000/5=200 db 5-el osztható szám van.


Node a 15-el osztható számokat kétszer is megszámoltuk! Azokat ki kell vonni:

1000/15 = 66db


Tehát a válasz 333+200-66

2018. ápr. 17. 08:53