Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi az eredő ellenállás?

Mennyi az eredő ellenállás?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a hálózatról lenne szó.

Mennyi az eredő ellenállás és hogyan tudom kiszámolni? Igazából azt nem értem, hogy a 3 ág amin az ellenállások vannak, hogy vannak kapcsolva egymáshoz képest?

Párhuzamos mindegyik mindegyikhez képest?

Vagy kettő párhuzamos és azokhoz képest az egyik sorba?

Nekem 2k ohm jött ki egyébként eredőnek, de nem hiszem hogy jó.



Illetve lenne egy másik kérdésem is, ha valaki esetleg tudná rá a választ.

A kimeneten a feszültséget hogy tudom kiszámolni?

Feszültség osztással próbáltam, a következő képlet jött ki: V=((R2+R3)/R2+R3+R4)*15V


2018. máj. 1. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Eredő ellenállást kizárólag ellenállásokat tartalmazó körben szoktuk definiálni. Pontosan mire gondolsz? Belső ellenállásra? Ha igen, akkor azt úgy szokás meghatározni, hogy a kimeneti kapcsok felől be kell nézni és úgy felírni az ellenállást. Jelen esetben az a 15 Voltos "valami" nem tudom mi akar lenni, de szerintem egy sima feszültséggenerátor. Ebben az esetben az rövidzárnak tekinthető, vagyis a belső ellenállás: Rb=R1+(R2+R3)×R4=1k+2k×2k=2k.

Kimeneti feszültség sima feszosztó, jól írtad fel.

2018. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre gondoltam!:)
2018. máj. 1. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!