sziasztok! tudna valaki segíteni? :)
2018. máj. 2. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Négyzetre emeled:


16b-b^2 = 4,8^2


Egy oldalra viszed:

0=b^2-16b+23,04


Beírod a megoldó képletbe és kapsz rá két csúnya megoldást.

2018. máj. 2. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi számít csúnya megoldásnak?
2018. máj. 2. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Gondolom arra célzott, hogy nem egész szám lesz a megoldás.

2018. máj. 2. 16:44
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. máj. 2. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat rosszul írtam be a wolfram alphába. Azt hittem, irracionális lesz a 2 megoldás, de két véges tizedestörtnek kell kijönnie.
2018. máj. 2. 17:01