Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika Kombinatorika,...

Matematika Kombinatorika, érettségi feladat. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen az oldalon a 37 /D részét nem értem,én ugy csináltam hogy egy ismétléses permutáció , 12 ! / 5!*4!*3! ,de nem lett jó,nemtudok rájönni miért.



2018. máj. 4. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

" Ádám a verseny előtti bemelegítéskor először az öt

darab A, majd a négy darab B, végül a három darab C típusú akadályokon ugrat át, mindegyiken pontosan egyszer. Bemelegítéskor az egyes akadálytípusokon

belül a sorrend szabadon megválasztható."


A lényeg:

"az egyes akadálytípusokon belül a sorrend szabadon megválasztható."


ezért:

"először az öt darab A" = 5!

"majd a négy darab B" = 4!

"végül a három darab C" = 3!


Azaz: 5!*4!*3!

2018. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugye először végig megy az 5 darab A típusú akadályon, az 5! lehetőség,

utána a 4 B típusún, az 4!,

végül a 3 darab C típusún, az 3!.

Ezeknek a sorrendjét egymástól függetlenül választhatja, tehát összesen 5!*4!*3! lehetősége van.


(Hogy mit rontasz el, ahhoz tudnom kéne, hogy honnét jött az ismétléses permutáció. Meg hogy egyáltalán mi az…)

2018. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott rontottad el, hogy ismétléses permutációt használtál, holott oda van írva, hogy az egyes típusokon belül a sorrend megváltoztatható. Akkor lenne ismétléses, ha az A nehézségű akadályokat nem lehetne megkülönböztetni egymástól, pl. 5 A, 4 B, 3 C betűt kéne sorbarakni. Így viszont 5!*4!*3!.
2018. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
így már naggyábol világos köszönöm :) illetve még annyit hogy mikor használjuk a fajta ismétléses permutálást amit én használtam? Vagy tudnál/tudnátok rá egy példát mondani ? Köszönöm előre is !
2018. máj. 4. 23:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Benne van a példa az előző válaszomban.
2018. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hanyfelekeppen tehetunk sorba hat bogret, ahol van egy kek, ket sarga, es harom piros? ismetleses permutacio. sorbarendezes, de ird be hogy kombinatorika googlebe es biztis van osszefoglalo.
2018. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!