Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy szabályos négyzetet kell...

Redfox479 kérdése:

Egy szabályos négyzetet kell szerkeszteni bármilyen sugarú körbe. (körző nélkül) Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
Körző nélkül kell egy szabályos négyzetet csinálni bármilyen sugarú körbe. A körhöz lehet használni körzőt aztán nem. Csak egyenes vonalakat lehet húzni. Aki tudja kérem lépésről-lépésre írja le!
2018. máj. 9. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sokat segít, bár konkrétan a megoldás nincs benne:

[link]


Ez alapján megy? (Vagy pont ez volt órán, és most innét folytassuk?)

2018. máj. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan sokat nem segít de azért köszönöm! :)
2018. máj. 9. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Behúznák két átlót úgy, hogy 90 fokos szöget zárjanak be egymással, majd a négy pontját, ahol érinti a körívet összekötném.
2018. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na pont azt akartam írni, amit a 15:53-as, csak megelőzött. A két egymásra merőleges átmérőt pedig úgy kell, hogy a középponton áthaladó merőlegest állítasz egy tetszőleges átmérőre.


Hogy egy adott egyenesre adott ponton áthaladó merőlgest hogyan kell, azt pedig a második feladat megoldása írja le a linkelt PDF-ben.

2018. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha meg van adva a kör középpontja akkor igen.

Poncelet–Steiner tétel kimondja, hogy minden szerkesztés, ami körzővel és vonalzóval elvégezhető az elvégezhető csak vonalzóval is, ha adott egy kör a síkon a középpontjával együtt.


1. lépés húzol egy egyenes a középponton keresztül ez megtehető csak vonalzóval.

2. lépés Merőlegest kell szerkeszteni erre az egyenesre az O pontban.

Azt megtalálod pl itt:

[link]


3. lépés a két berajzolt egyenesed metszi a kört 4 pontban. Ezt a 4 pontot összekötve kész a négyzet.


Ha nincs megadva a kör középpontja, akkor szerintem nem szerkeszthető, de ezt nem tudom bizonyítani.

2018. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom, hogy az első is kb ugyanezt válaszolta :)
2018. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!