w=2pi*f => f=w/2pi=4pi/2pi=2Hz?
Illetve:
Hany dBes az az erősítő amely valamilyen jel teljesítményét 100x osra erősíti fel?
L=10lg100=10dB?
2018. máj. 16. 13:47
1/7 A kérdező kommentje:
Másodiknál 20dB csak itt elírtam.
2018. máj. 16. 13:48
2/7 anonim válasza:
A frekvencia jó. A dB-es számítás rossz. A 20*lg(P1/P2) képlettel kell számolni.
3/7 A kérdező kommentje:
Miért 20 al kell? Alapból a képlet 10lgP/P0
2018. máj. 19. 11:09
4/7 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk feszültséget vagy aramerossegre kene nézni akkor 20 al kell mert ugyebár 10lgP/P0 P=U^2/R P0=U^2/R Ha a teljesítmények helyére behelyettesítünk akkor 20lgU/U0 lesz. De itt alapból teljesítmény jellegűt kell. Szintertek definíciójából is kiindulunk: ha egy teljesítmény jellegű fizikai mennyiség rögzített viszonyítanának 10es alapú logaritmusát megszoroztuk tízzel akkor az adott fizikai mennyiség színterteket kapjuk. Szóval akkor miért lesz 20?
2018. máj. 19. 11:20
5/7 A kérdező kommentje:
Viszonyszamanak 10es alapu*
2018. máj. 19. 11:21
7/7 anonim válasza:
#3-4: Ha így tanultátok, akkor jó. Végülis ez terminológia kérdése.