Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A kávéfőzőből kifolyó 60...

A kávéfőzőből kifolyó 60 ml,80°C-os kávét 50 J/K hőkapacitású,20°C-os csészébe töltjük, majd beleöntünk 30 ml,10°C-os tejet. Elkeveredés után mekkora lesz a közös hőmérséklet?

Figyelt kérdés

(A kávé és a tej sűrűségét és fajhőjét vegye azonosnak a víz sűrűségével és fajhőjével! )


Tudna valaki ebbe segíteni? Ha T1=80, T2=20, T3=10

Nem igazán tudom, hogy kezdjek bele. A sűrűség miért kéne ide? Maximum térfogatot számolhatok vele ami a kávénál: 6*10^-5 a tejnél 3*10^-5.De a bögrének ígyse úgyse tudjuk.


De ezen felül a Q=c*m*deltaT és a C=Q/dT-kéne számolni és a hőkapacitásból kitudjuk a dT-t csak ahhoz tudni kell a Q-t nem?


Tehát elsőnek hőt vesz fel a bögre nem? ck*mk*(t1-t2)? Utána, ha belerakjuk a tejet akkor hőt ad le: ct*mt*( ) és itt a hőmérsékletnél mit kéne beírni? Tehát 80-ból ha a 20 at kivonjuk akkor a bögre 60 fokos lesz? És akkor a 60 fokból még kivonunk 10-et? Tehát ct*mt*(60-10) (persze hőmérsékleteket kelvinbe átváltani, csak most fokba írtam bele). Utána a két hő összeadódik? Nem igazán értem.


2018. máj. 23. 17:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséget. Sokat segítettél, hogy pontosabban megértsem a dolgokat.
2018. máj. 23. 18:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Közben befutott még két hozzászólásod, így már tárgytalan, de ha már legépeltem a replikát:


> „A tanár is 1000-el szokott. Én általában 997-el. Azokat elszokta fogadni.”

És most mégis simán 1000-rel csináltad. Pedig a 80 °C-os kávénál az nem 3 ezrelék hiba (mint amit korrigálni szoktál 25 °C-on), hanem 3 százalék, ami 10-szer annyi.

2018. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!