Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Azt szeretnem kiszámolni,...

Azt szeretnem kiszámolni, hogy egy 10 szer 10 centimeteres tárgynak. Milyen neheznek kell lennie ugy ahoz, hogy 60 km/ orás sebeseggel csapodik a vizbe vizbeéréskor?

Figyelt kérdés
Akkor milyen neheznek kell lennie ahoz, hogy a vizben ugy haladjon, hogy hogy a rá gyakorolt gravitácios ero. Nulla veszteséges értéket kapjon és ugyanolyan gyorsulást érjen el, mintha a viz ott sem lenne. És hogya a sulyát eloszuk egy tetszoleges számmal, akkor milyen sebességel vagy mérettel kel csapodnia a nulla lasuláshoz. Ha ez lehetséges. Vagy százalékos arányban mennyire kel csokentenunk a 10 szer 10 es kockánk méretet a sulyhoz és a sebességhez viszonyitva. Erre szeretnék kiszámolo képletet kerni?És hogy ha ennek a tárgynak el e kell érnie azt, hogy saját gravitácios teret hozzon létre? Ha igen, akkor az onmagára segito gravitácios ero milyen arányban novekszik grafikonon ha a kockát át álitom tetszoleges meretre, vagy sebességre. És ha csokentem a becsapodás méretét akkor milyen százalékban kell elvenem. Az ononmagará gyakorolt gravitácios erobol. Vagy ha novelem akkor hozzá adni. Erre szeretnék kérni egy kiszámolo képletet, mert én ezt nagyon ki szeretném számolni akarhol akármikor. Koszi?

#Tárgy? Méret #gravitácios ero
2018. jún. 1. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy ha a 7. osztályban elsajátítandó fizikaleckékkel tisztában lennél, akkor ki sem írtad volna ezt a kérdést; tetszőleges közegben minden testre hat az ún. felhajtóerő (lásd. Arkhimédész), ami a közegben elmerült test térfogatától és a közeg sűrűségétől is függ. Innentől kezdve kivitelezhetetlen az, hogy a vízbe érve ne változzon a test gyorsulása, lévén a felhajtóerő mindig "ellent fog tartani" a te gyorsuló testednek. Esetleg olyat el lehet érni, hogy arányaiban nézve közel 0 legyen a lassulás mértéke, nem tudom, hogy mennyire vagy rugalmas ebben a kérdésben.

Ezen túl definiálni kellene a "saját gravitációs teret", pontosabban nem definiálni, hanem hogy te mit értesz alatta, elvégre minden tömeggel rendelkező testnek van gravitációs tere, olyannyira, hogy a világegyetem minden egyes pontjába hat, még ha nagyon minimálisan is, lásd gravitációs erőtörvény.

Végül, de nem utolsó sorban; ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, illetve az általad komolynak vélt kérdésre, problémára komoly választ, megoldást vársz, legalább annyiban tiszteld meg a hallgatóságot, hogy könnyen értelmezhetően, igényesen megformázva írod ki a kérdést.

2018. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm, hogy házifeladatot akarsz velünk csináltatni.
2018. jún. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Te sosem voltál bent egy fizika órán sem?
2018. jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Fú, végig olvasva a kérdést sokkal nagyobb gondok vannak itt, minthogy nem jártál be órára.
2018. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A vizbe csapódásra van e olyan torvény mint a Pitagorasz tétel,? ahol minden elem ki számolhato. A felhajto ero lenyegeben mindig ellen hat de van az a meret, suly es sebesseg ahol ez elveszik átbillen vagy nem is tudom mi ra a jo szo, de hogy kiszámolhato az biztos. Gondolom en ha egy hold tomegu tárgy becsapodik a foldbe arra a levego felhajto ereje semilyen hatassal nem lesz mindaddig ameg az 40 ezerrel jon vagy 60 ezerrel. vagy kisebb az átmeroje de a sullya azonos ezek változo mertekek amiket számolni lehet. igy képlettel kellene rendelkeznie. ha nincs akkor kiszámolom. :-) :-)
2018. jún. 2. 21:23
 6/11 anonim válasza:
Hogyne, a Viztagorasz tétel.
2018. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb kezdd az alapoknál.


Mi a sebesség?

Mi a gyorsulás?

Mi a tömeg?

Mi a gravitáció?

2018. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sőt, mi a térfogat...? Még itt is problémás a kérdés.
2018. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne a matematikával és a fizikával kezdje, hanem a magyarral.
2018. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy mindig amikor ezt elolvasom: "Kiszámoló képletet szeretnék kapni!" - akkor röhögő görcsöt kapok. Már bocs!


Ott kezdődik a probléma, hogy a fizikában nem kell tudni a képleteket.Csak az iskolába rosszuk oktatják. Minden kiszámolható integrálással és deriválással.

2018. jún. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!