Az m*g*h azt jelenti hogy 1 kiló*10*1 méter az 10 watt?

2018. jún. 3. 18:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Gondold ezt át mégegyszer. Van egy fatális nagy hiba a kérdésedben.
2018. jún. 3. 18:38
 2/37 A kérdező kommentje:
az m az kiló a h az méter a g az állandó
2018. jún. 3. 18:44
 3/37 anonim ***** válasza:

10 Joule ;)

Ha egy kilós test 1 méter magasan van. pl.

2018. jún. 3. 18:51
 4/37 A kérdező kommentje:
nem watt?
2018. jún. 3. 19:03
 5/37 anonim ***** válasza:
A watt az Joule/s
2018. jún. 3. 19:08
 6/37 A kérdező kommentje:
és a wattsecundum az meg joule*secundumnégyzet?
2018. jún. 3. 19:10
 7/37 anonim ***** válasza:
A g állandó gyorsulás (a), a h a megtett út, amit s-el is jelölünk. Így az általad írt összefüggés m*a*s. m*a=F, F*s=W, aminek Joule a mértékegysége.
2018. jún. 3. 19:12
 8/37 A kérdező kommentje:
nem ismered a helyzeti energia fogalmát? ott nincs megtett út. hanem magasság van.
2018. jún. 3. 19:14
 9/37 anonim ***** válasza:

Amúgy a g sem 10, hanem legfeljebb 10 m/s^2. (Mondjuk mióta feltalálták a számológépet, és mindenkinél van, nem tudom, minek ennyire kerekíteni.)


Szóval az m*g*h, ha m = 1 kg, és h = 1 m, akkor

1 kg * 10 m/s^2 * 1 m = 1*10*1 * kg*m/s^2*m = 10 kg*m^2/s^2,

ami pedig 10 J.

[link]


(> „nem ismered a helyzeti energia fogalmát? ott nincs megtett út. hanem magasság van.”

Arra gondol a kolléga, hogy a helyzeti energia megváltozása, az a gravitációs erő ellenében végzett munka, ami pedig az erő és az erő irányába történő elmozdulás szorzata. Egyenes vonalú mozgásnál az út és az elmozdulás nagysága egyezik. És ugye mivel a gravitációs tér potenciálos, ezért mindegy, hogy milyen alakú út mentén számoljuk az ellene végzett munkát, függőlegesen a legegyszerűbb.)

2018. jún. 3. 19:21
 10/37 A kérdező kommentje:

igen de nem kell kiszámolni, hisz megvan adva a watt. hogy mennyi idő alatt van elvégezve a munka az ebben az esetben másodlagos.

oké hogy a g nem pont tíz de ha a hatásfok miatt 50% plusz minusz 10%-al számolunk akkor értelmetlen 10 helyett 9.81.et írni mert az csak 2% pontosítás a 20% os sávon belül

2018. jún. 3. 19:33
1 2 3 4