Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjuk fel annak a parabolának...

Írjuk fel annak a parabolának az egyenletét, amelynek a tengelypontja az (a;0) pont, és az y tengelyt a (0;b) és a (0;-b) pontban metszi, tengelye párhuzamos az x tengellyel! Valaki letudná nekem vezetni a megoldást?

Figyelt kérdés
Végtelen sok lehetőséget ad meg így a példa szerintem. Nem tudom hogy most én gondolom rosszul vagy sem.

2018. júl. 16. 14:10
 1/2 sharkxxx ***** válasza:
x = a - a * y^2 / b^2
2018. júl. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-es válaszának a levezetése: először is észrevesszük, hogy a tengely nemcsak hogy párhuzamos az x tengellyel, hanem egybeesik vele, hiszen (0,b) és (0,-b) szakaszfelező merőlegese maga az x tengely.

Tehát az egyenlet mindenképp x = c*y^2 + a alakú. Neked a c kell már csak, amit az egyik metszéspont behelyettesítésével meg is kapsz:


0 = c*b^2 + a, átrendezve c-re:

c = -a/(b^2)


A parabola egyenlete tehát x = -a/(b^2)*y^2 + a

2018. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!