Kivonásnál is tagok vannak, vagy csak összeadásnál? Ha nem, miért nem?

2018. júl. 19. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

A kivonás valójában előjeles összeadás, nincs nagy elvi különbség köztük.

8-3 = 8+(-3)

2018. júl. 19. 15:10
 2/9 A kérdező kommentje:
De sima kivonásnál vannak tagok?
2018. júl. 19. 15:17
 3/9 bollocks ***** válasza:
Nincs olyan, hogy sima kivonás.
2018. júl. 19. 15:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Ismétlem: Kivonásnál is tagok vannak?
2018. júl. 19. 15:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, pl. fentebb a 8 és a -3.

Persze érdekes kérdés lehetne, hogy 3 vagy -3, vegyük mondjuk ezt a példát:

7x-3 = -10

Az egyszerűsítésnél úgy fogod venni, hogy mindkét oldalon látsz negatív számokat.

2018. júl. 19. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, kivonásnál is tagok vannak.


Sőt külön nevük is van, ezek: kisebbítendő és kivonandó.

2018. júl. 19. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyire csak nem lehet valaki fogalmatlan.
2018. júl. 19. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Kivonáshoz nem kellenek 'tagok', ugyanaz a tag tud összeadni, mint kivonni.

Sőt, szorozni és osztani is tud ugyanaz a tag, feltéve, ha nem olyan béna, mint ez a trollkérdés.

2018. júl. 19. 16:27
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 Köszi!


#8 Nem trollkérdés! Tényleg nem tudtam!

2018. júl. 19. 16:43