Szorozd meg az osztályotok létszámát 2-vel és adj az eredményhez 39-et majd ezt a összeget ismét szorozd meg 50-nel, adj hozzá 31-et és vond le belőle a születési évszámod?


A kapott szám utolsó két jegye éppen életkoroddal egyenlő.

Magyarázd meg miért.


Nem értem, nekem nem is jön ki a jó eredmény :(

Tudnátok segíteni?

(2006 os vagyok)


2018. szept. 9. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért nem jön ki, mert baromság; az nyilvánvaló, hogy a születési éved fix, így ha 20 év múlva végeznéd el ugyanezeket a számításokat, akkor is ugyanazt kapnád végeredménynek, de a korod változna, így ez a metódus nem lesz mindig igaz.

Ha azt vesszük, hogy csak most érvényes rád, akkor sem igaz, mivel nem jön ki a 12 eredménynek.

2018. szept. 9. 12:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 2012-ben 44 fős volt az osztálylétszámom.

1997-es vagyok.


44*2=88

88+39=127

127*50=6350

6350+31=6381

6381-1997=4384


Messze vagyok még a 84-től.


Hol találtad ezt a feladatot? Ki mondta ezt neked?

2018. szept. 10. 21:04