Hány olyan 4 jegyű szám van ami 4 jegyű és 3 mmal osztható?

Asd
2018. szept. 10. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Azok a számok oszthatók 3-mal, amelyeknek a számjegyeinek összege is osztható 3-mal....a többit számold ki!
2018. szept. 10. 14:41
 2/4 anonim ***** válasza:
14%
Összesen 9*10*10*10, vagyis 9000 négyjegyű szám van (ugye az első számjegy nem lehet 0-s, a többi számjegy 0-9-ig bármi lehet). Ezek a számok 1000-től 9999-ig követik egymást, vagyis minden harmadik szám közülük osztható lesz 3-mal. 9000/3=3000.
2018. szept. 10. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem éppen...


A legkisebb 3-mal osztható négyjegyű szám az 1002, a legnagyobb a 9999. Ha ezeket a számokat elosztjuk 3-mal, akkor megkapjuk azt, hogy az adott szám hányadik a 3-mal osztható számok sorában, például az első a 3, mivel 3/3=1, a második a 6, mivel 6/3=2, ..., az 1557 az 519-dik, mivel 1557/3=519, stb.


Tehát az 1002 az 1002/3=334-dik, a 9999 a 9999/3=3333-dik. Innentől kezdve már csak az a kérdés, hogy 334-től 3333-ig hány darab szám van. Azt tudjuk, hogy 1-től 3333-ig 3333 darab van, 1-től 333-ig 333 darab, így 334-től 3333-ig kereken 3000 van.


(Persze meg lehet oldani úgy is, ahogyan fentebb láthatod, de általában nem ennyire egyszerű a dolog, így nem árt, ha látsz más számítási módot is.)

2018. szept. 10. 16:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Naggyooooooombszepen köszönöm uraim.
2018. szept. 16. 10:50