Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egyetemisták ilyenkor, hogy...

Egyetemisták ilyenkor, hogy számolják a kreditet?

Figyelt kérdés

Elvégeztem, egy 3 kredites tárgyat más kódon, mint a mintatanterv, most felvettem újra, akkor az első szabadnak számít, ha ugyanaz a tárgy?


köszönöm:)



2018. szept. 17. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a TO-nál! Hivatalosan egy tárgyat csak egyszer végezhetsz el, de tudtommal a szabályzat nem szól arról, hogy mi van olyankor, ha megváltozik alattad a mintatanterv, más lesz a tárgy kódja, de nem fogadtatod el a régit... Én is belecsúsztam régen ilyenbe, de nekem azt mondták, hogy nem kell újra elvégeznem a tárgyat, ignoráljam tárgyfelvételkor.
2018. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

Amit a tanterv kötelező részében van, az a kötelező. Amennyiben olyan tárgyat vettél fel, amely a tanterved szerint nem kötelező és nem kötelezően választható, akkor azt szabadon választhatóként könyvelik el.


Ez két dolog lehet egyébként: Ha más kód alatt csinálod meg u.azt a tárgyat, akkor gyakorlatilag ingyenkredit. Bár a neptunban a különböző feltételeknél ezt ki szokták zárni képlettel megadva.


Másik dolog, ha a tanterv azonos, akkor el lehet ismertetni. Ha a tananyag valamennyi %-ban eltér, akkor pedig egyedi elbírálással el lehet fogadtatni, ill. akreditálni eltérő intézmény/cserediák program esetén.

2018. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!