Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít nekem matekban?

Valaki segít nekem matekban?

Figyelt kérdés
Valaki el tudná mondani hogy mi a „tudományosabb“ (matematikai) neve a halmazok különbségénél ennek a jelnek: \ ?

2018. szept. 27. 17:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Részemről a vitának ezt a vonulatát lezárom, bolond lyukból bolond szél fúj... A kérdező már megkapta amit akart, és nem sok értelme van annak hogy a kérdést tovább elemezzük.

Mellesleg arról meg nem tehetek ha a kérdező nem tudja azt megkérdezni, amit akar tudni.

Azt sem értem továbbra sem, hogy egy angol szó miért lenne tudományosabb. Mindegy, valószinüleg a kérdzőnek ezt a gondolkodásmódját is az első mondatom második tagmondata jellemzi...

2018. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azért tette idézőjelbe, mert gondolom nem találta a megfelelő kifejezést. Valószínűleg azt akarta megtudni, hogy mi a hivatalos neve, és talán arra gondolt, hogy ez csak a matematikában fordul elő, ami a tudomány egyik ága, és ezt sikerült kikerekíteni belőle.

Egyedül a halmazelméletben jelent különbséget, mindenhol máshol teljesen mást, így nem lehet azt mondani, hogy ez a "különbségjel".

2018. szept. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!