Mi a megoldás? Fizikai kérdés


1.)Mi az I mértékegysége?


2.) Mi a mágneses indukció fogalma?



2018. szept. 28. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nekem fél percig tartott...

2018. szept. 28. 12:55
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1.) Amennyiben I alatt áramerősséget értünk, úgy a mértékegysége Amper (A) és az SI szerint alapegység.


2.) Mágneses indukció: Vektormennyiség. A mágneses erőtérbe próbakeretet helyezve, arra forgatónyomaték hat, amely egyenesen arányos a keret keresztmetszetével, a benneátfolyó áramerősséggel, és amenetszámmal.


Jele:B B=M/(A*N*I)


A=keresztmetszet (m^2-ben); N=menetszám; I=áramerősség(A-ban).


B mértékegysége:


Nm/(m^2*A)=N/(m*A)=kg*(m/s^2)/m*A=Tesla (T).


Tehát [B]=Tesla (T), a szláv fizikus tiszteletére.

2018. szept. 28. 14:44