Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mondanavalaki olyan primitív...

Mondanavalaki olyan primitív függvényt ami nem biztos, hogy folytonod?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 22:35
1 2 3
 21/21 bongolo ***** válasza:
46%

Kedves #19


Nagyon jót mulattam rajta, hogy a "kognitív készségei annyira fejletlenek" :) Ilyet még nem mondott nekem senki más rajtad kívül, bár bizonyára rászolgálok néha.


Nem vagyok matematikus, csak villamosmérnök. Bizonyára te most mást tanulsz a Dirac delta függvényről, nekem még anno ezt tanították, de az a tanár is készséggel elhiszem, hogy kognitív problémákkal küszködött. Mindenesetre ha most rákeresek, hogy miket írnak jelenleg a témában, még mindig azt látom, hogy az általam vázolt függvény sorozat az egyik legtöbbet használt sorozat, amivel a Dirac deltát levezetik. Egy 2012-es cikkben, amibe most elsőre beleakadtam, az van, hogy "The generating functions B0, B1, B5 are very popular", és amit fentebb írtam, az ebből a B1.


#20: "Oké, a Dirac delta valóban nem háromszögfüggvények pontonkénti limesze"

Én ilyen pontonkénti limeszt nem mondtam. Azt mondtam, hogy a függvénysorozat határértéke. Ma a Wolfram MathWorld azt mondja, hogy "can be defined as the limit of a class of delta sequences". #19 biztos bele fog kötni, hogy amit én mondtam, az még mindig "orbitális ökörség", nem baj.


Azt tényleg elrontottam, hogy 1/(2d) meredekségű egyenes lenne a sorozat általános tagjának a primitív függvénye... Nem egyenes, szakaszonként másodfokú függvény természetesen. Bocs, benéztem.


Az azért bánt, névtelen #19, hogy a jóhiszeműségemet kétségbe vonod... bár névtelenül nagyon könnyű vagdalkozni.

2018. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!