99999:32-vel milyen maradékot ad?


2018. okt. 7. 13:54
 1/2 2*Sü ***** válasza:
88%
Írásban tudsz osztani? Ha jól rémlik harmadikos anyag.
2018. okt. 7. 16:51
 2/2 anonim ***** válasza:
57%

Mivel 32 = 2^5, ezért, nem nehéz belátni, hogyha megszorozzuk 5^5-nel tízhatványt fogunk kapni:

2^5 * 5^5 = (2*5)^5 = 10^5 = 100000.

Ez pont 1-el több, mint a 99999, vagyis:

99999 = (2^5 * 5^5) - 1.

A -1 pedig a 32 maradékrendszerében pedig a 31-nek felel meg. Tehát a maradék 31.


(99999 = 2^5 * (5^5-1) + 31)

2018. okt. 7. 19:28