Segtenétek a matek házimban?


Létezik-e olyan "a" valós szám (és ha igen határozza meg), melyre x^2 x<=0

f(x)= { x+a 0<x<=1

2x^2+2ax+1 1<x

a függvény folyamatos minden valós x-re.



2018. okt. 13. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Nincs ilyen, mert x=1-nél ugye a=-2 adódik.


x=0-nál pedig a=0.

2018. okt. 13. 17:16
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Az "x^2 x<=0" rész is az f(x)-hez tartozik? Mert a feladat jelen formájában csak lebeg ott. Ha igen, akkor nincs ilyen valós "a" szám.
2018. okt. 13. 17:43
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló igen a 3db x-es cucc mind az f(x) - hez tartozik, csak nem tudtam megoldani...
2018. okt. 14. 07:50
 4/4 anonim ***** válasza:
És én most miért lettem lepontozva?! Ostobák!
2018. okt. 14. 12:26