Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! Logaritmikus koordinata...

Matek! Logaritmikus koordinata rendszerben hogy kell abrazolni a fuggvenyt?

Figyelt kérdés
Az a feladat, hogy Rajzolja fel a 10-es alapu logaritmikus skalat [1,10] szakaszon. Ez az 1-10 szakasz ez fuggoleges vagy a vizszintes tengelyt jelenti? Mert utana az y=0,1*10^-0,5x+2 fuggvenyt kell 10-es alapu logaritmus koordinatarendszerben abrazolni es akkor en ugy ertelmezem, hogy a fuggoleges tengelyen nezem 1-tol 10-ig zart intervallumon. Jol gondolom?

2018. okt. 22. 15:05
 1/1 vurugya béla ***** válasza:
Tényleg nem egyértelmű, mert én már láttam olyan koordináta-rendszert, ahol csak az x vagy csak az y vagy mindkét tengely log. skálájú volt. Szerintem itt az az értelmes, ha az x rendes skálázású és az y tengely a log- skála. A 0-nál 10, a 2-nél 1 lesz az y érték és ebben a koord. rsz-ben egyenes lesz a grafikon.
2018. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!