Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan szamolom ki egy tetraed...

Hogyan szamolom ki egy tetraeder 2 lapja altal bezart szoget a terbeli koordinata rendszerben?

Figyelt kérdés

A koordinatak:

A(2; 3; 1),

B(4; 1; −2),

C(6; 3; 7),

D(−5; −4; 8)


ABC es ACD lapok kozti szoget kell. Az megvan h a 2 haromszog magassagvonalai altal bezart szog kell, de nem tudom hogy tudom meg a magassagok koordinatait.


Megkoszonnem ha valaki levezetne ezt nekem lepesrol lepesre.



2018. szept. 28. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb, ha a két lap síkjának normálvektorainak a szögét határozzuk meg, az egyezik a síkok szögével.

Síkra merőleges vektort pedig könnyen kaphatunk, ha a sík két vektorának vektoriális szorzatát vesszük.

A kapott két vektor szöge pedig skaláris szorzatból és a hosszukból kapható.

2018. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
HF kategória.
2018. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad van, koszonom a segitseget.


ACxAB es ACxAD vektorok szoget szamoltam ki ami 3.47 fok.

Jobb sodrasu rendszerben elkepzepve, ezt szerintem meg ki kell vonnom a 180-bol ami 176.53 fok. Vagy tevedek?

2018. szept. 28. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolod az AC felezőpontját, ez legyen F, így megkapod az FBD háromszöget, ahol az F-nél lévő szög a kérdés.

Ki tudod számolni a háromszög összes oldalát, onnantól már csak egy koszinusztétel az egész.

2018. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!