Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Statisztika! Valaki elmondaná...

Statisztika! Valaki elmondaná a megoldás menetét az alábbi feladat kapcsán?

Figyelt kérdés

,,Egy bizonyos betegség esetén 10% a halandóság. 200 hegyilakó közül 29-en haltak meg ebben a betegségben. 95% megbízhatósági szintet feltételezve, jelentheti-e ez azt, hogy a hegyilakóknak átlagon felüli a halandósága ebben a betegségben?"


Már az is nagy segítség lenne, hogy milyen módszert érdemes alkalmazni ennek eldöntésére (pl. homogenitásvizsgálat, illeszkedéstvizsgálat)


Kösz!



2018. nov. 2. 11:13
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

29/200 = 0,145 = 14,5%

Kiszámoljuk a toleranciát úgy, hogy a kisebbik százalékot elosztjuk a nagyobikkal.

10%/14,5% = 0,6897 = 68,97%

Összehasonlítjuk a toleranciát a megbízhatósági szinttel.

(68,97% >= 95%) = hamis

Mivel a tolerancia nem éri el a megbízhatósági szintet, ezért kimondhatjuk, hogy a hegyilakóknak átlagon felüli a halandósága ebben a betegségben.

2018. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én is valami hasonló megoldásra gondoltam, csak azt hittem valami bonyolultabb számítás kell ide.


Köszi!

2018. nov. 6. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!