Vajon melyik a megoldás? -fizika


Álló helyzetből induló, egyenes vonalú, egyenletesen változó mozgást végző test mozgásának első másodpercében 1 méter utat tesz meg. Mekkora utat tesz meg a test mozgásának második másodpercében?? (AKÁRHOGY IS SZÁMOLTAM, MINDIG 2!! LETT A VÉGEREDMÉNY PEDIG AZ ALÁBBIAK VANNAK MEGADVA VÁLASZLEHETŐSÉGÜL

A) 1 MÉTERT

B) 3 MÉTERT

C) 4 MÉTERT


???


2018. nov. 2. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a feladat leírásából ezt a részt:

"egyenletesen VÁLTOZÓ mozgást végző test"

2018. nov. 2. 20:00
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor 3 lenne a megoldás?
2018. nov. 2. 22:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom 2 a megoldás, lehet a feladat a hibás
2018. nov. 2. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod, de ha leírtad volna, hogyan számoltad, rámutattak volna, hol a hiba.
2018. nov. 2. 23:01
 5/8 A kérdező kommentje:
s=a/2*t négyzet= 1m/s a négyzeten osztva 2-vel majd szorozva 2s a négyzetennel= 0,5 m/s a négyzeten szorozva 4s a négyzeten= 2
2018. nov. 3. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Tévedtem, mert amit írtál, az lapáttal összehányt sor, abból ki nem derül, mi micsoda, hogy rá lehessen mutatni, boocs.


s=a/2*t négyzet ebből az első másodperces adatokból az jön ki, hogy a=2 m/s négyzet

A második másodpercben megtett úthoz eljuthatunk úgy is, hogy

1. kiszámoljuk az első másodperc végén a sebességet, és azzal megtett utat még hozzáadjuk, vagy

2. 0 időpillanattól, azaz 2 másodperc időre kiszámoljuk az egész utat, és levonjuk belőle az első másodperc alatt megtett 1m-t

Ez utóbbival s=1*2 négyzet, az négy, négy mínusz 1 az meg három... tadammmm...

2018. nov. 3. 09:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2018. nov. 3. 10:12
 8/8 anonim válasza:

egyenletesen változó mozgás esetében a másodpercenként megtett utak úgy aránylanak egymáshoz mint mint az egymást követő páratlan pozitív számok:


s1:s2:s3:s4... = 1:3:5:7...


Mivel az első másodperceben egy métert tett meg, ezért a második másodpercben 3*1=3 métert tesz meg.

2018. nov. 4. 10:57