Sziasztok az alább dolgokat,hogy oldanátok meg?

van egy 3szögünk, oldalai

a:7

b:9

c:11

Igazolja,hogy a háromszög hegyesszögű.

Igazolja,hogy a háromszög oldalainak aránya 3:4:5.


Ez az arányos nem megy egyáltalán első az nem olyan bonyolult, szöggfügvénnyel lehet számolni.

Másodikat el se tudom kezdeni

sgetíneél,hogy TE hogy oldanád meg


2018. nov. 4. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Miért annyi az arány? 7/9 az egyenlő 3/4? Ésígytovább?Kíváncsiságból beírtam a googleba a szöveget, és természetesen ez a feladat rajtad kívül mindenkinek úgy nézett ki eddig, hogy az "Igazolja,hogy a háromszög oldalainak aránya 3:4:5" mondat előtt van egy mondat, aitte jól kihagytál. Magyarul az igazolás az már más háromszegre vonatkozik.
2018. nov. 4. 10:23
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalak aránya biztosan nem 3:4:5, mert akkor derékszögű lenne (pitagoraszi számhármas), de eggyel előtte beláttad, hogy hegyesszögű.
2018. nov. 4. 10:23
 3/21 A kérdező kommentje:

Ja basszus tényleg van elötte még egy mondat :D


És azzal a plusz mondattal,hogy oldható meg a feladat?

Nem értem a megoldó doksiban a levezetést.. :/

2018. nov. 4. 10:39
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismered a számtani sort?
2018. nov. 4. 11:13
 5/21 A kérdező kommentje:
? kifejtenéd kérlek :/
2018. nov. 4. 11:16
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor az a feladat, hogy derékszögű háromszög esetén az oldalak számtani sorozatot alkotnak, akkor arányuk 3:4:5.


Legyen a három oldal a-d ; a ; a+d, ezek láthatóan számtani sorozatot alkotnak. Ha d>0, tehát az oldalak növekvő sorrendben vannak, akkor a+d az átfogó, így Pitagorasz tétele szerint:


(a-d)^2 + a^2 = (a+d)^2, elvégezzük a zárójelbontásokat:

a^2 - 2ad + d^2 + a^2 = a^2 + 2ad + d^2, rendezés után

a^2 = 4ad, nyilván a=/=0, így oszthatunk vele:

a = 4d, tehát a három oldal felírható 3d ; 4d ; 5d alakban, és látható, hogy ezek aránya valóban 3 : 4 : 5, hogyha d pozitív.


Úgy is meg lehet oldani, hogyha a három oldalhosszt a ; a+d ; a+2d-nek jelöljük, akkor egy kicsit többet kell számolni.

2018. nov. 4. 12:11
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát ez van leírva a megoldó doksiban, amit nem kért. :)
2018. nov. 4. 12:35
 8/21 anonim ***** válasza:
23%
Ez messze nem emelt matematika, legfeljebb általános iskola 6.osztály, ugyanis a megoldás ránézésre látható. Másrészt az írásod is az óvodás szinten maradt meg, olyan nincs, hogy "3szög" csak olyan van, hogy háromszög.
2018. nov. 4. 23:40
 9/21 A kérdező kommentje:

Emelt matek 1. feladata.

De ja... általános...agyhalott

[link]

2018. nov. 5. 06:35
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Hogy most már az emelt matek szintjét is általános iskolás szintre csökkentették vissza, arról nem tehetek.

De egy ilyen egyszerű feladatot nehogymár nehézként állíts be!

2018. nov. 5. 11:48
1 2 3