Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai feladat egyenletéb...

Fizikakedvelő kérdése:

Matematikai feladat egyenletében segítség?

Figyelt kérdés

Nézegettem a munkafüzetem éa gondoltam megoldok magamnak szimplán gyakorlásból egy feladatot. Az a lényeg,hogy van egy ismert kerületű téglalap(74 cm),amelynek négy oldalára rajzolunk négyzeteket. Ezen négyzetek területének összege is adott(1642 cm^2). Mennyi az alapnégyzetünk területe?

Először is az a és b oldalakra emelt négyzetek területének az összege felírható ily módon:2a^2+2b^2(ahol a és b alapnégyzetünk oldalai),a kerület pedig természetesen:2a+2b

Utóbbiba behelyettesítve megkapom b oldalt ami így 37-a

ezt visszaírva a 2a^2+2b^2 képletbe,sok lépés után egyenletem a következő:

a^2-a=1,85

Mitévő legyek? Eddig jó-e a gondolatmenet?

Határozottan kérnék mindenkit,hogy rávezetést vagy valami hasonlót szeretnék,NEM teljes megoldást. Szeretem a matematikát és szeretném valamelyest elsajátítani (ugyanis ami érdekel ahhoz a matek elengedhetetlen)

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 2. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem:

74 = 2a + 2b

1642 = 2a^2 + 2b^2

Elsőből: b = 37 - a, (és nem pusztán 37).

Ezt felhasználva:

821 = a^2 + (37 - a)^2

Ezt kell megoldani, akkor megvan a, abból pedig b.

2018. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy darabig előrejutva másodfokú egyenletből jön majd ki a megoldás.

A Te megoldásodban ott a hiba, hogy a b oldal nem lehet 37, hiszen a teljes kerület 74, az a oldalra nem marad semmi....

2018. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De 37-a jött ki nekem is!
2018. nov. 2. 21:18
 4/13 A kérdező kommentje:

"megkapom b oldalt ami így 37-a"

A probléma ott lehet,hogy nem tudok másodfokú egyenletet megoldani.

2018. nov. 2. 21:21
 5/13 Mojjo ***** válasza:
Megoldottam most gyorsan. Ez másodfokú lesz. Ha az még nincs meg, ezzel nem látom, hogy lehetne bármit is kezdeni.
2018. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor vagy nagyon ügyes vagy, és magadtól levezeted a megoldóképletet. Vagy rákeresel neten. Vagy grafikusan teljesnégyzetté alakítással, fv trafókkal felrajzolod, a függvényt, és megkeresed a gyökeit. Vagy marad az iteráció (pl számológéppel).
2018. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meglepett, hogy nem ismered a képletet. Annyit kérdezgetsz itt egész komoly fizikai témákról... Persze a fizika engem is jobban érdekel... :D
2018. nov. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valójában ismerem,csak nem tudom hogyan kell használni. :D
2018. nov. 2. 21:58
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

X1,2=(-b+-gyök(b^2-4ac))/2


a: a négyzetes tag együtthatója

b: az x-es tag együtthatója

c: konstans

csak behelyettesíted és kapsz két megoldást, ha gyök alatt negatív szám van akkor nincs valós megoldás.

2018. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. nov. 2. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!