Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy tudom meghatározni az n-et?

Hogy tudom meghatározni az n-et?

Figyelt kérdés

A feladat szövege így szól: Egy hegedű 30 cm-es húrja 440 Hz rezgésszámmal rezeg. Mennyi ebben a húrban a transzverzális hullám terjedési sebessége?


Ugye ide kell egy olyan képlet, hogy:

f=(c(n+1))/(2”lambda”)


A megoldás szerint az n az 0, de nem tudom, hogy jött ki, vagy miből lehet ezt meghatározni.


A segítséget előre is köszönöm!



2018. nov. 6. 16:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A képletben az n mit jelöl?
2018. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ugye ide kell egy olyan képlet"


Nem képlet kell ide, hanem meg kéne érteni a fizikai hátteret. Ha ehhez is lusta vagy, akkor nem tudok segíteni.


Pedig még az egyik legsilányabb, a Mozaikos fizika könyvben is megtalálható a példa, az ábrát még ki is színezték külön az idióták számára.

2018. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#2: Rájöttem közben, hogy elég a c=f*l képlet.


#3: Köszike paraszt!<3 Amikor azt írtam, hogy “Ugye ide kell az a képlet”, akkor arra gondoltam, hogy így oldanám meg. Úgy látszik akkora láng elme vagy, hogy nincs jobb dolgod, mint gimnazistákat oltogatni GyK-n. Ha jól sejtem te is onnan tudsz dolgokat, mert megtanultad... Ja vagy erről megfeletkeztél? De a kijelntésed arra engedett következtetni, hogy te sem érted igazán a fizikát.:D

2018. nov. 6. 21:03
 4/25 anonim ***** válasza:

"akkor arra gondoltam, hogy így oldanám meg"


Én is arra gondoltam, mert aki nem érti az egészet, tipikusan így áll neki. Gondolkodás nélkül, képlettel...


"Rájöttem közben, hogy elég a c=f*l képlet."


Pompás. Kíváncsi vagyok mostmár, azt is eltalálod -e, hogy mit kell lambda helyére írni. De ahogy elnézem, simán beírod a 30cm-t.

2018. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Na és ezt miből szűrted le?

Kioktatsz arról, hogy milyen hülye vagyok, de tulajdonképpen még nem mondtál semmit a fizikával kapcsolatban. Annyit hajtogatsz, hogy ne képletekben gondolkodj. Ezzel csak az a baj, hogy ha feladatot szeretnék megoldani, akkor azt a legnagyobb valószínűséggel képlettel kell. (Most én az iskolai fizikára a gondolok. A verseny teljesen más nyílván.)

2018. nov. 6. 21:36
 6/25 anonim ***** válasza:

Aki képletekben gondolkodik, ész nélkül irogatja a számokat. Hálás lehetnél inkább, hogy ettől a butaságtól eltereltelek a gondolkodás irányába.


Segítségképp: Egy szinuszgörbénél hova rajzolnád be a lambdát?

Ha a hegedű húrjára átvisszük az analógiát, akkor hol lehetnek a csomópontok?


Ezzel már sokat segítettem, innentől mennie kell gondolkodással, de képlet nélkül!

2018. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Na látod, hogyha oltogatás nélkül, egyből ezt írtad volna, akkor előrébb lettünk volna. Így már köszönöm szépen!:)
2018. nov. 6. 21:47
 8/25 anonim ***** válasza:

Most már csak a dolgozatra készüléskor a tanár gondolatait kell megelőznöd.

Mert nem gitárhúr lesz majd, hanem egy 20 cm hosszú üvegcső, amelyben a levegő rezeg pl. egy hangvilla hatására.

Na, de majd ott élesben...

2018. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor ezt leírod, te mit érzel? Mert azon kívül, hogy kiéled a nemlétező felsőbbrendűségi komplexusod, mást nem tudok gondolni.

De adott az a kérdés is, hogy miért nem olyan helyre látogatsz el, ahol magasröptű eszmecserék folynak, mondjuk egy KÖMAL esetleg? Vagy az már neked túl magas, és inkább a "kicsiket" vegzálod?

Azt már csak halkan merem említeni, hogy a fölösleges energiáidat fektethetnéd olyan problémák megoldásában, mint például a Riemann-sejtés, vagy a P=NP probléma. Bár tudjuk, ezek neked óvodás szintűek, azért megoszthatnád a világgal ezek megoldását is, mert sajnos mi, emberek, nem tudjuk a választ rájuk.

2018. nov. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
#9 Nem értem, mi a problémád. A kérdezőnek veled ellentétben én legalább segítettem. Az más kérdés, hogy te még a kérdéskiírásban szereplő jelölést sem érted...
2018. nov. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!