Matek háziról van szó, nem értem?


Arány, arányosságokról tanulunk és feladott egy házit a tanár és nem értem.

Két szám aránya 3:7 különbségük 10,4 melyik ez a két szám?

Nem tudom hogyan kéne megcsinálni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. nov. 7. 15:38
 1/5 anonim válasza:

3:7=》 3x 7x

3x+10,4=7x/-3x

10,4=4x/:4

2,6=x


3*2,6+10,4=7*2,6

7,8+10,4=18,2

18,2=18,2


A két szám a 7,8 és a 18,2

2018. nov. 7. 15:49
 2/5 bollocks ***** válasza:
7x-4x=10,4
2018. nov. 7. 15:49
 3/5 bollocks ***** válasza:
mármint 7x-3x=10,4
2018. nov. 7. 15:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2018. nov. 7. 15:51
 5/5 bollocks ***** válasza:
Amúgy elvileg a -7,6 és -18,2 is jó (3x-7x=10,4-ből kiindulva)
2018. nov. 7. 15:57