Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

Matekról lenne szó?

Százalék számításról van szó, és nem tudom. Kérhetem a segítségeteket?

D) Ágiék 1800km-es autós túrát terveznek. Hány eurót kell üzemanyagra tartalékolniuk, ha a gépkocsi 5,2liter gázolajat fogyaszt. 100km-enként, és 1liter gázolaj ára 1,05E?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Keress kérdéseket hasonló témákban: százalék, matematika

nov. 8. 16:12  Privát üzenet  

A válaszok

Hát ezen aztán tényleg nem tudom mit nem értesz.

1800-ban a 100 megvan 18-szor, tehát 18*5,2liter az összfogyasztás.

Ezt még beszorzod 1,05-el, annyi euro lesz a teljes ár.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont nov. 8. 16:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem: (

# 2/4Időpont nov. 8. 16:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mármint valamennyire értem de hogy írjam fel levezetésként?

# 3/4Időpont nov. 8. 16:21 Privát üzenet
ha 100 km enként 5,2 liter fogyaszt akkor 1800 kmen 1800*5,2/100-at, azaz 93,6 liternyi gázolaj elégetésével szennyezik Ágiék a Földünk légkörét. Mivel a légkörből a káros anyagok előbb utóbb lecsapódnak a földre csapadék formájában, khmmmmm, azt hiszem eltértem egy kicsit a tárgytól. Szóval 1 liter gázolaj ára 1,05 E, akkor 93,6 liter ára 93,6*1,05=98,28 Eurót kell félrerakni. de javaslom a vonantot. olcsóbb, és nem kell Ágiéknak vezetni, így kevésbé áll fenn a veszélye hogy szelfizés közben nekicsattannak egy kamionnak ;)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont nov. 9. 13:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan szökjek meg matekról?
Matekról lenne szó, kör és részeinek területe, írok egy pár feladatot, segítene valaki?
Kilencedikes matekról lenne szó: abszolút értékes függvény. Hogyan lehetne megcsinálni? Példa lent:
Matekról van szó. Mi a megoldás?
Valaki segítene? Matekról van szó.
Matekról lenne szó. Geometria. Segítség?!

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!