Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nagyon ciki lenne így kezdeni...

Nagyon ciki lenne így kezdeni reggel az előadásom órán hogy Szeretettel üdvözlök mindenkit? Vagy kinevetnének a szeretettel miatt?

Figyelt kérdés

Mert itt értékelik azt is hogy az elején hogy keltem fel az érdeklődést pl. Viszont így inkább felfigyelnének mint egy sima üdvözléssel.

Felvezetésnek pedig azt mondanám hogy eleinte féltem a témától de utána rájöttem hogy összefügg az egyik tárgyunkkal és így már könnyebb dolgom volt és hasznosíthattam az ott szerzett tudást.


Félek kicsit erőltetett de muszáj felvezetni.


2018. nov. 13. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
14 évesen ciki normálisan köszönni (bár akkor mi nem ciki?), afelett szerintem mindenki tudja, hogy ez alap. Nem erőltetett, amit mondasz, cseppet sem az.
2018. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.


Amúgy a kérdésem lényege az lett volna hogy a szeretettel szót gáz-e elé rakni :)

2018. nov. 13. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Középiskolában és egyetemen is tanítok, valamennyi órámat így kezdem. Nem ciki.
2018. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Amugy ez egyetemi orara kell csak nem vagyok jo eloado.
2018. nov. 13. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem félreérted a figyelemfelkeltést. Azt nem a köszönésre mondják, hanem magával a témával kapcsolatosan kell felkeltened az érdeklődést pl. egy jól irányzott kezdődiával vagy bevezetőszöveggel, ha csak beszélsz.


"Felvezetésnek pedig azt mondanám hogy eleinte féltem a témától de utána rájöttem hogy összefügg az egyik tárgyunkkal és így már könnyebb dolgom volt és hasznosíthattam az ott szerzett tudást."


Ez inkább pont elveszi az érdeklődést, mert kb. az jön le belőle, hogy nem szívesen foglalkoztál a témával és éppen ezért nem is várható, hogy érdekes lesz az előadásod róla.


Egy jó bevezetés az úgy néz inkább ki, hogy elmondod milyen témáról fogsz beszélni, mikről lesz szó az előadásban, majd belekezdesz az első diába, ami ideális esetben egy áttekintés a témáról, hogy tulajdonképpen mi is az, amiről mi most beszélünk.

2018. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem ebből a bevezetésből az jön le, hogy kor nincs az óra témájához.
2018. nov. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köze nincs, bics
2018. nov. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!