Tücsök78 kérdése:

Öt különböző számra gondoltam. Ha páronként összeadom őket, akkor a 0,2,4,4,6,8,9,11,13,15 összegeket kapom. Melyek ezek az összegek?

2018. dec. 2. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami segíthet a kiindulásban, hogy

2 legnagyobb összege 15, amit felírhatsz több féle-képpen. Én ezen indulnék el.

a <= b <= c <= d <= e


Az is biztos, hogy a két legkisebb összeg szám és a két legnagyobb összeg szám azonosítható.

b+a (0) <= c+a (2) <= d+a <= e+a <= e+c (13) <= e+d (15)

2018. dec. 2. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van elég adatunk ahhoz, hogy meghatározzuk az 5 gondolt számot, azonban csak a gondolt számok összege a kérdés, és ezt anélkül is megtudhatjuk, hogy a számokat meghatároznánk; az biztos, hogy mindegyik gondolt szám 4 összegben szerepel (ha a számok a;b;c;d;e, akkor a+b, a+c, a+d, a+e, ez 4 összeg). Ha összeadjuk a fenti összegeket, akkor gyakorlatilag ezen párosok összegének összegét kapjuk, ez viszont azt jelenti, hogy mindegyik gondolt szám 4-szer kerül bele az összegbe. Tehát a gondolt számok összegét úgy kapjuk meg, hogy a fenti összegeket összeadjuk, és az eredményt elosztjuk 4-gyel.

Végeredménynek 18-at kapunk, ennyi lesz a gondolt számok összege.

2018. dec. 2. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Erre jó a programozás amúgy: -1 1 10 3 5
2018. dec. 2. 18:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. dec. 2. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg! Nem kellenek a számok, hanem csak az összegük kell.

Félre értettem a feladatot. Köszi 2. válaszoló.

Bizony sum/4 = 18.

2018. dec. 2. 18:44