Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ∫ (1+x) *e^1-x dx=? Illetve...

∫ (1+x) *e^1-x dx=? Illetve ∫sinx/2+3cosx dx=?

Figyelt kérdés

Holnap ZH lesz analízisből, és ezt a 2 integrálásos feladatot nem értem.


Le tudná vezetni valaki lépésről lépésre, hogy hogyan kell megoldani az ilyen típusúakat?



2018. dec. 4. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha már ezek sem mennek, akkor ez most bukta, mert nem most kéne nekiállni...

Az első egyszerű parciális integrálás. Legközelebb ne felejtsd el használni a zárójelet.


A második gondolom gyök alatt van, mert anélkül nem sok izgalmas van benne. Ez esetben t=tg(x/2) helyettesítés lesz jó.

2018. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem csak ez lesz benne, úgy hogy nem "bukta". Ez egy részfeladat csak, a nagyobb része a ZH-nak függvényvizsgálat meg deriválás. Az integrálásra meg pont nem tudtam bemenni, mert beteg voltam.


Köszi, a 2.feladatot meg tudtam oldani. Tudnál segíteni az 1.-ben is?

2018. dec. 4. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:
12%
Bárczy Barnabás: Integrálszámítás. Abban találsz sok példát, parciális integrálásra is.
2018. dec. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!